Praca dla absolwenta

Poszukiwanie pracy to bardzo ciężkie zadanie. Na szczęście możemy korzystać z Internetu. A w sieci pojawia się wiele różnych ofert pracy z różnych miast. Aby złożyć swoje CV u konkretnego pracodawcy nie musimy wychodzić z domu. Po prostu wysyłamy je w wersji elektronicznej na wskazany adres e mailowy. Jeśli nasza kandydatura spodoba się zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której będziemy mogli się zaprezentować, opowiedzieć coś o sobie, o tym dlaczego poszukujemy pracy. Do takiej rozmowy kwalifikacyjnej musimy się w odpowiedni sposób przygotować. Normalne jest, ze towarzyszy nam wówczas stres. Musimy jednak skupić się, musimy przełamać wszelakie opory, przełamać słabości. Musimy zaprezentować się najlepiej jak tylko potrafimy. Oprócz nas o konkretne stanowisko walczy jeszcze wiele innych osób. Pracę zdobędzie tylko jedna, najlepsza według pracodawcy osoba.

Rozmowa kwalifikacyjna trwa zaledwie kilka czy kilkanaście minut. W tym czasie pracodawca wyrabia sobie o nas zdanie, kształtuje opinię na nasz temat. Tym samym podejmuje decyzję, czy warto nas zatrudnić czy nie nadajemy się do pracy w konkretnej firmie, na określonym stanowisku. Niestety w bardzo wielu przypadkach rozmowa kończy się niezbyt korzystnie dla kandydata. Potencjalnych pracowników ubiegających się o etat w konkretnej jednostce jest zazwyczaj kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu. Firma może zatrudnić tylko jedną osobę.